24 листопада 2020

Завідувачка кафедри соціального забезпечення Черкаського державного технологічного університету Інна Журба та викладач кафедри Олександр Ядвіга упродовж двох днів разом із учасниками ХХ Міжнародної науково-практичної конференції «Інклюзивне освітнє середовище: проблеми, перспективи та кращі практики» ділилися знаннями та досвідом для розв’язання широкого кола питань щодо навчання та виховання людей в інклюзивному освітньому середовищі.

Понад 400 учасників із України, Німеччини, Грузії, Польщі, Казахстану, Литви, науковці, практики, представники міністерств, міжнародних фондів, громадські активісти обговорювали питання, пов’язані з інклюзією в освіті, безбар’єрне середовище, рівні можливості.

Кафедра соціального забезпечення ЧДТУ вже понад чотири роки, від часу її створення, бере участь у різних соціальних проєктах, зокрема і пов’язаних з інклюзією. У 2019 році за ініціативи завідувачки кафедри соціального забезпечення факультету гуманітарних технологій Інни Журби Черкаський державний технологічний університет долучився до популяризації інклюзії та, в межах договору про співпрацю між ЧДТУ та КЗ ЧНРЦ «Країна добра» Черкаської обласної державної адміністрації, запровадив пілотний проєкт із вивчення жестової мови. 

 

– Одним з пріоритетів сьогодення є суспільство рівних можливостей – інклюзивне суспільство, інклюзивна освіта. Усі проєкти, до яких долучаються викладачі та студенти кафедри соціального забезпечення ставлять за мету створення гідних умов, аби люди з інвалідністю відчули себе впевненішими та отримували більше можливостей від повсякденного життя у суспільстві, – зазначає завідувачка кафедри соціального забезпечення Інна Журба.

Нині в Черкаському державному технологічному університеті створюються умови, в яких всі студенти можуть бути на рівних: приміщення адаптовані під потреби людей з особливостями розвитку, коригується освітня система з урахуванням здібностей різних дітей, студентам з інвалідністю надаються можливості для творчого та інтелектуального розвитку.