Онлайн-курс тренінгів для студентів ЧДТУ «Війна: техніки психологічної самодопомоги»

Онлайн-курс тренінгів «Війна: техніки психологічної самодопомоги» затверджений МОН України та реалізовується за підтримки Благодійного фонду «Надія по всьому світові» та Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР. Захід відбувається у межах Міжнародного благодійного проєкту «Рука допомоги Україні» за Програмою, розробленою в 2015 році у співпраці Інституту психіатрії (Лондон, Велика Британія), Центру кризової психології (Берген, Норвегія) та адаптованою фахівцями Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (УІКПТ, Львів, Україна).

Під час першої зустрічі кваліфікована тренерка – коуч, доцент кафедри соціального забезпечення ЧДТУ Олександра Губар окреслила основні задачі тренінгу, зокрема опанування простих технік підтримання емоційного стану в період війни.

– Ми маємо намір зменшити наслідки травматичних подій за допомогою технік, опанованих на тренінгу, адже техніки психологічної самодопомоги – це дієвий інструмент для людей з травматичними наслідками в зв’язку з воєнними діями, стихійними лихами та іншими катаклізмами, – зазначила коуч, доцент кафедри соціального забезпечення ЧДТУ Олександра Губар.

Своєю чергою, тілесний коуч, кінезіолог, міжнародний інструктор з прикладної фізіології та реабілітації травми з міста Київ Єгор Домбровський акцентував увагу на реакціях тіла на стресові ситуації та поділився дієвими техніками, які допомагають впоратися з проявами паніки.
Відтак, учасники усвідомили, що таке травматична подія і як вона впливає на фізіологічний та психологічний стан людини; віднайшли проявлення травматичних подій у собі (повторювані жахливі сни, тривожність); засвоїли техніки для зменшення тривожності, заспокоєння, повернення відчуття впевненості. Повний курс онлайн-тренінгів складається із 6 занять, які покроково вчать технікам опанування свого стану.

«Чудо восьминіжки» та «Чудо шапочки»

 proekt1

proek2

«Lots of socks»

Щороку, 21 березня увесь світ відзначає день «дітей сонця»Міжнародний день людини з синдромом Дауна. 

У неділю студенти та викладачі спеціальності «Соціальне забезпечення» Черкаського державного технологічного університету, за ініціативи завідувачки кафедри соціального забезпечення ЧДТУ Інни Журби, влаштували флешмоб на підтримку «сонячних діток» у соціальних мережах. Цього дня студентська молодь одягла різнокольорові шкарпетки та опублікувала світлини у соціальних мережах, таким чином демонструючи підтримку особливим діткам та закликаючи спільноту до толерантності. 

Вже традиційно по всьому світу проходять акції «Lots of socks», під час яких люди, які виражають толерантність і підтримку людям із синдромом Дауна. Невипадково 21-й день 3-го місяця року було обрано, аби показати, що синдром Дауна пов’язаний із наявністю у клітинах людини 3-ї хромосоми в 21-й парі.

Loesje

Loesje – це не назва тренінг-центру на честь голландської дівчини, яка створює та розповсюджує слогани, здатні «зачепити за живе». 

Під час тренінгу студенти вчилися створювати креативні постери, що чіпляють око і думку, писати короткі тексти, які змушують посміхнутися, замислитися та змінити ситуацію на краще.  Основні цінності та покликання Loesje: свобода самовираження, критичне мислення, толерантність, солідарність та ініціативність, прагнення миру та незалежності. Відтак, кожен учасник події спробував себе в написанні коротких надихаючих текстів на власну тему.

Каністерапія

Каністерапія (лат. сanis – собака і грецьк. therapeia – лікування, оздоровлення) – один з видів лікування та реабілітації людини за допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак під наглядом кваліфікованих фахівців (також відома як лікувальна кінологія).

Каністерапія – це абсолютно новий метод реабілітації для України. 

Подібне ставлення людей до тварин сприяло розширенню можливостей емоційного реагування страхів, агресивності, почуття безпорадності й самотності, знімало психічне напруження, дозволяло переживати зміни та шукати ресурси в самих собі, давало заспокоєння та впевненість. Можна сказати, що тварини були одними з перших психотерапевтів, що надавали психологічну допомогу людині.

Каністерапія виявляється найефективнішим методом для дітей і літніх людей, які часто є найбільш вразливими категоріями щодо соціалізації та емоційного благополуччя. Особливе значення має каністерапія для категорії дітей з обмеженнями у розвитку. Собака дає їм можливість не лише знайти собі друга, але і справлятися зі своїми проблемами. Спілкування з собакою відіграє особливу роль у соціально-психологічному благополуччі дітей, воно дає необхідне емоційне підживлення і саме по собі є психотерапією. Собаки допомагають подолати самотність та знімають психоемоційне напруження.

Каністерапія використовується в роботі з різними категоріями людей. Собака дозволить надовго стримати страх, депресію, напругу, знизити неуважність і мобілізувати рухові функції. Собак використовують для профілактики й лікування простудних захворювань, захворювань серцево-судинної системи, при безсонні, алергії та астмі. Собаки діагностують напади епілепсії та можуть попередити їх за 20 хвилин до початку.

Курси «Жестова мова»

Одним з пріоритетів сьогодення є суспільство рівних можливостей – інклюзивне суспільство, інклюзивна освіта. Нині щонайменше 223 тисячі людей спілкуються жестовою мовою, що робить її однією із найуживаніших в Україні. Відтак, за ініціативи завідувачки кафедри соціального забезпечення факультету гуманітарних технологій Інни Журби Черкаський державний технологічний університет долучився до популяризації інклюзії та, в межах договору про співпрацю між ЧДТУ та КЗ ЧНРЦ «Країна добра»Черкаської обласної державної адміністрації, запровадив пілотний проект із вивчення жестової мови. Цей проект ставить за мету створення гідних умов, аби нечуючі люди відчули себе впевненішими та отримували більше можливостей від повсякденного життя у суспільстві.

19 лютого відбулося перше заняття з вивчення української жестової мови для  фахівців установ, що надають адміністративні, соціальні, фінансові послуги людям із порушенням слуху, які проживають у Черкасах.

На початку заняття фахівчині «Країни добра» Оксана Котик та Людмила Грицик розповіли про етику спілкування з нечуючими людьми, навели основні правила, яких має дотримуватися співрозмовник, аби комунікація вийшла ефективною, та звернули увагу на особливості роботи з сурдоперекладачем. Далі учасники перейшли до практичної частини, яку розпочали з вивчення абетки для людей з порушенням слуху та жестів, які передають значення окремих слів. Наприкінці першої зустрічі учасники вже намагалися спілкуватися жестовою мовою у формі простих діалогів на тему знайомства.

Організатори пілотного проекту прагнуть привернути увагу установ, меценатів та небайдужих до впровадження інклюзивної освіти людей і щиро сподіваються на підтримку такої доброчинної ініціативи.

Агенти волонтерства

Софія Макаренко ー Агентка Волонтерства протягом двох років, також є тренеркою Школи Волонтерства та працюю вчителькою української мови та літератури у місцевій школі невеликого містечка Горішні Плавні.

“…Я волонтерю уже понад 10 років, тож від мене можна почути багато цікавих історій з волонтерства. Саме тому мене обрали менторкою програми Агенти Волонтерства 2021-2022р. аби я підтримувала, допомагала учасникам програми протягом їхнього року волонтерства…”

Марофон від “Нова пошта”

ДАЛІ БІЛЬШЕ!

Гифка загрузка, прозрачный,  gif картинки,  гиф анимация скачать бесплатно