21 березня 2021

Щороку, 21 березня увесь світ відзначає день «дітей сонця»Міжнародний день людини з синдромом Дауна.

У неділю студенти та викладачі спеціальності «Соціальне забезпечення» Черкаського державного технологічного університету, за ініціативи завідувачки кафедри соціального забезпечення ЧДТУ Інни Журби, влаштували флешмоб на підтримку «сонячних діток» у соціальних мережах. Цього дня студентська молодь одягла різнокольорові шкарпетки та опублікувала світлини у соціальних мережах, таким чином демонструючи підтримку особливим діткам та закликаючи спільноту до толерантності.

Вже традиційно по всьому світу проходять акції «Lots of socks», під час яких люди, які виражають толерантність і підтримку людям із синдромом Дауна. Невипадково 21-й день 3-го місяця року було обрано, аби показати, що синдром Дауна пов’язаний із наявністю у клітинах людини 3-ї хромосоми в 21-й парі.

Також напередодні Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна студенти спеціальності «Соціальне забезпечення» приєдналися до майстер-класу з каністерапії, який організували представники Черкаського обласного клубу службового собаківництва Товариства сприяння обороні України, який очолює Наталія Кривоколінська.

Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з інвалідністю, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх. Будьмо толерантними та милосердними!