8 жовтня 2022
Доцент кафедри соціального забезпечення Черкаського державного технологічного університету Олександра Губар взяла участь у триденному тренінгу «Діти та війна. Навчання технік зцілення», що проходив 7-8 жовтня 2022 року в Києві у межах проєкту «Рука допомоги Україні».
Навчання проводили фахівчині, які мають 8-річний досвід роботи з програмою на сході України та інших регіонах: Наталія Подоляк, Ірина Сухова та Тетяна Обоянська.
Під час заходу учасники приділили увагу особливостям реагування дітей на травматичні події і стрес, принципам і нюансам надання першої психологічної допомоги, методикам та інструментам на основі когнітивно-поведінкової терапії, методу ДПДГ (EMDR), а також іншим технікам зцілення і подолання наслідків впливу катастрофічних подій.
Опрацьовуючи в колі колег та тренерів травматичні ситуації, втрати, страхи, біль і нав’язливі спогади, кожен з учасників отримав корисні знання та практичні навички подолання травми війни та ПТСР, які наразі необхідні всім українцям – як дітям, так і їхнім батькам, які постраждали від війни в Україні.
Тренінг проходив у межах Міжнародного благодійного проєкту «Рука допомоги Україні» за Програмою, розробленою в 2015 році у співпраці Інституту психіатрії (Лондон, Велика Британія), Центру кризової психології (Берген, Норвегія) та адаптованою фахівцями Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (УІКПТ, Львів, Україна). Програма рекомендована МОН України для дітей, їх батьків і родичів, що пережили військові дії.