19 лютого 2019

Одним з пріоритетів сьогодення є суспільство рівних можливостей – інклюзивне суспільство, інклюзивна освіта. Нині щонайменше 223 тисячі людей спілкуються жестовою мовою, що робить її однією із найуживаніших в Україні. Відтак, за ініціативи завідувачки кафедри соціального забезпечення факультету гуманітарних технологій Інни Журби Черкаський державний технологічний університет долучився до популяризації інклюзії та, в межах договору про співпрацю між ЧДТУ та КЗ ЧНРЦ «Країна добра» Черкаської обласної державної адміністрації, запровадив пілотний проект із вивчення жестової мови. Цей проект ставить за мету створення гідних умов, аби нечуючі люди відчули себе впевненішими та отримували більше можливостей від повсякденного життя у суспільстві.

19 лютого відбулося перше заняття з вивчення української жестової мови для  фахівців установ, що надають адміністративні, соціальні, фінансові послуги людям із порушенням слуху, які проживають у Черкасах.

На початку заняття фахівчині «Країни добра» Оксана Котик та Людмила Грицик розповіли про етику спілкування з нечуючими людьми, навели основні правила, яких має дотримуватися співрозмовник, аби комунікація вийшла ефективною, та звернули увагу на особливості роботи з сурдоперекладачем. Далі учасники перейшли до практичної частини, яку розпочали з вивчення абетки для людей з порушенням слуху та жестів, які передають значення окремих слів. Наприкінці першої зустрічі учасники вже намагалися спілкуватися жестовою мовою у формі простих діалогів на тему знайомства.

Організатори пілотного проекту прагнуть привернути увагу установ, меценатів та небайдужих до впровадження інклюзивної освіти людей і щиро сподіваються на підтримку такої доброчинної ініціативи.