15 вересня 2020

Розвиток стартап культури в українських університетах та підприємницьких навичок у студентів і викладачів є критично важливою складовою створенням ефективної екосистеми розвитку інноваційного підприємництва в Україні.

Особливо актуальною є дисципліна «Інноваційне підприємництво та управління стартап проектами» є для студентів економічних та інженерних спеціальностей, для яких важливими навичками є робота над власними проєктами. Проходження цього курсу значно розширює можливості студентів для професійного розвитку, а також дає опцію створення власного підприємства ще під час навчання в університеті.

В Україньких ЗВО з кінця серпня стартував проєкт за підтримки МОНУ та Міністерства цифрової трансформації України, за ініціативи ГО «ПЛАТФОРМА ІННОВАЦІЙНОГО ПАРТНЕРСТВА» (YEP™), який полягає у впровадженні навчального курсу «Інноваційне підприємництво та управління стартап проектами» в освітні програми навчання у відібраних для пілотного проєкту в осінньому семестрі ЗВО. 

В Черкаському державному технологічному університеті запропонований YEP курс вже розпочала викладати професор Олена Данченко на факультеті інформаційних технологій і систем на кафедрі комп’ютерних наук та системного аналізу в групі КНС-2001 у межах дисципліни «Управління проектами і Start-Up-ами в ІТ-галузі».

Завідувачка кафедри соціального забезпечення ЧДТУ Інна Журба також закінчила навчальний курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап проектами» з перспективою впровадження дисципліни в освітню програму для студентів спеціальності «Соціальне забезпечення».

Для викладачів ЗВО, що беруть участь у цьому пілотному проєкті, команда YEP провела он-лайн тренінги з 26-28 серпня на тему «Innovative Entrepreneurship and Startup Management».

Впровадження навчальної дисципліни у партнерстві з YEP надасть можливість гарантувати якість викладання, постійну підтримку кваліфікації викладачів, перспективи для студентів продовжити розвиток своїх проєктів після закінчення семестру в межах інкубаційної або преакселераційної програми YEP та партнерських акселераторів.

Студенти зможуть легко та без ризиків спробувати себе у підприємництві, відчути себе частиною стартап екосистеми і підготувати свій стартап до етапу виходу на ринок чи пошуку перших інвестицій.