16 листопада 2022

На кафедрі соціального забезпечення Черкаського державного технологічного університету розпочався онлайн-курс тренінгів для молоді «Війна: техніки психологічної самодопомоги», до якого охоче долучилися студенти спеціальності  «Соціальне забезпечення» ЧДТУ.

Під час першої зустрічі кваліфікована тренерка – коуч, доцент кафедри соціального забезпечення ЧДТУ Олександра Губар окреслила основні задачі тренінгу, зокрема  опанування простих технік підтримання емоційного стану в період війни.

Своєю чергою тілесний коуч, кінезіолог, міжнародний інструктор з прикладної фізіології та реабілітації травми з міста Київ Єгор Домбровський акцентував увагу на реакціях тіла на стресові ситуації та поділився дієвими техніками, які допомагають впоратися з проявами паніки.

Відтак, учасники усвідомили, що таке травматична подія і як вона впливає на фізіологічний та психологічний стан людини; віднайшли проявлення травматичних подій у собі (повторювані жахливі сни, тривожність); засвоїли техніки для зменшення тривожності, заспокоєння, повернення відчуття впевненості. Повний курс онлайн-тренінгів складається із 6 занять, які покроково вчать технікам опанування свого стану.

– Ми маємо намір зменшити наслідки травматичних подій за допомогою технік, опанованих на тренінгу, адже техніки психологічної самодопомоги – це дієвий інструмент для людей з травматичними наслідками в зв’язку з воєнними діями, стихійними лихами та іншими катаклізмами, – зазначила коуч, доцент кафедри соціального забезпечення ЧДТУ Олександра Губар.

Онлайн-тренінг «Війна: техніки психологічної самодопомоги» затверджений МОН України та реалізовується за підтримки Благодійного фонду «Надія по всьому світові» та Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР. Захід відбувається у межах Міжнародного благодійного проєкту «Рука допомоги Україні» за Програмою, розробленою в 2015 році у співпраці Інституту психіатрії (Лондон, Велика Британія), Центру кризової психології (Берген, Норвегія) та адаптованою фахівцями Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (УІКПТ, Львів, Україна).