23 серпня 2019

Кандидат економічних наук, доцент, завідувачка кафедри соціального забезпечення Черкаського державного технологічного університету Інна Журба взяла участь у форумі «Інклюзія в освіті», який організували ГО “Табір Максимум” та ГО “Фундація Шепердз” (США) у місті Золотоноша 23 серпня. До заходу долучилися керівники департаментів освіти та директори шкіл з Черкаської і Полтавської областей, представники громадських організацій та влади з різних куточків центральної України.

Під час форуму обговорювали актуальні для сьогодення питання щодо створення платформи для обміну досвідом та розвитку міжнародного партнерства задля розвитку інклюзії в освіті та інших сферах життя в Україні; надання практичних інструментів й інформації для керівників профільних організацій, керівників навчальних закладів та вчителів для успішного запуску інклюзивних навчальних програм в школі; допомоги вчителям, аби зрозуміти потреби і хвилювання батьків та учнів; навчання вчителів допомагати учням будувати стосунки з учнями з інвалідністю.

Головною метою дискусії був пошук шляхів вирішення нагальних питань.

– Має бути комплексний підхід. І на початку потрібно вести просвітницьку діяльність в суспільстві для того, щоб люди зрозуміли наскільки ця проблема глибока, а також, що діти з інвалідністю мають такі ж душі, як і ми» – зазначив учасник форуму голова ГО Руху Реформації Валерій Бєляєв.

Зі свого боку завідувачка кафедри соціального забезпечення ЧДТУ Інна Журба зазначила, що Черкаський державний технологічний університет робить все можливе, щоб студенти з інвалідністю мали комфортні умови для навчання в університеті.