29 серпня 2019

29 серпня 2019 р. викладачка кафедри соціального забезпечення факультету гуманітарних технологій Черкаського державного технологічного університету  Анна Джиквас разом зі студентками першого курсу Анною Абдулаєвою, Анною Гуркіною  та другокурсницею Зоряною Городнюк спеціальності «соціальне забезпечення»  відвідали тренінг з наставництва, організований Черкаським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Сьогодні чимало дітей, які проживають в інтернатах, мають дуже низькі шанси потрапити у сім’ю. Ці діти залишаються сам на сам зі своїми проблемами, а після виходу з інтернату не готові до життя поза межами закладу. Але навчити їх вирішувати власні проблеми, допомогти у соціалізації та адаптації до самостійного життя можна через особисте наставництво.

На заході учасники дізнавалися про основні принципи наставництва, хто такий наставник та які кроки потрібно зробити, щоб ним стати.

Відтак, у результаті інформативного тренінгу всі присутні дійшли висновку, що наставник це, насамперед,  той, хто готовий: стати персональним другом дитини з інтернатного закладу; щотижня допомагати їй розвивати навички самостійного життя; ділитися власним досвідом та стати містком у реальний світ за межами інтернату.

Для того, щоб стати наставником необхідно докласти певних зусиль та зробити важливі кроки у напрямку відповідального наставництва, зокрема: пройти інформаційну зустріч; написати заяву; зібрати невеликий пакет документів; довідку про наявність чи відсутність судимості, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС; пройти безкоштовне триденне навчання; отримати висновок про можливість провадження діяльності з організації наставництва над дитиною.