25 листопада 2020

Завідувачка кафедри соціального забезпечення Черкаського державного технологічного університету Інна Журба та студенти першого курсу спеціальності «Соціальне забезпечення» (група СЗ-2010), у межах вивчення дисципліни «Вступ до фаху», взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Миробудування в освітній та соціальній сферах», яку 25 листопада в онлайн-форматі організувала кафедра соціальної роботи та соціальної педагогіки ЧНУ імені Богдана Хмельницького разом із ГО «Ла Страда України».

Учасники конференції об’єдналися навколо головної мети заходу –  популяризації цінностей миробудування та мирного вирішення конфліктів в освітній та соціальних сферах.

У своїх виступах фахові доповідачі торкнулися низки важливих питань, зокрема говорили про відновні практики: соціально педагогічний потенціал; посередництво та медіацію: практика впровадження в діяльності соціальних працівників; медіацію в закладі вищої освіти: можливості та перспективи; формування у здобувачів освіти мирно вирішувати конфлікти.

Наразі працівники соціальної сфери – єдині фахівці, які мають державний стандарт надання послуги медіації, затверджений на законодавчому рівні.

– Соціальне забезпечення невідривне від суспільства і спрямоване на всі його прошарки. Відтак необхідність у спеціалістах із соціального забезпечення існуватиме доки існує суспільство, навіть за найкращого його розквіту, не кажучи вже за суспільство у кризовій ситуації. Тому знання і навички з миробудування, медіації, вирішення конфліктів фахівці із соціального забезпечення повсякчас примножують та ефективно застосовують у професійній діяльності, – наголошує завідувачка кафедри соціального забезпечення ЧДТУ Інна Журба.