27 червня 2023

27 червня 2023 року завідувачка кафедри соціального забезпечення Черкаського державного технологічного університету Інна Журба взяла участь в онлайн-тренінгу «Доступність академічних закладів та інклюзивні технології». Подію організували учасники ініціативи Purple Vest Mission за cприяння громадської організації «Access Israel» та Проєкту USAID «Економічна підтримки України».

«Access Israel» – перша некомерційна організація в Ізраїлі, основна місія якої полягає в сприянні доступності та інклюзії для покращення якості життя людей з інвалідністю та людей похилого віку. Маючи великий досвід військових дій та попередження терактів, роботи з їх наслідками в Ізраїлі, фахівці «Access Israel» навчали та супроводжували волонтерські організації під час евакуації людей з інвалідністю та людей похилого віку з початку військових дій в Україні у 2022 році.

Під час віртуальної зустрічі менеджерка міжнародного відділу ГО «Access Israel» пані Шеллі Ром разом із учасниками тренінгу розглянула основні терміни та різні види інвалідності; складнощі, з якими стикаються люди з інвалідністю під час навчання у навчальних закладах; інструменти та технології, якими користуються під час навчання. Також послухали особисту історію людини з інвалідністю.

–  Наразі Черкаський державний технологічний університет створив умови, аби всі студенти відчували рівноправність. У нас адаптовані приміщення, освітня система враховує здібності різних дітей, студентам з інвалідністю надаються можливості для творчого та інтелектуального розвитку. Цей тренінг дає поштовх до розвитку та вдосконалення інклюзивних технологій, і кафедра соціального забезпечення обов’язково врахує отриману інформацію під час втілення нових соціальних проєктів,  – зазначає завідувачка кафедри соціального забезпечення ЧДТУ Інна Журба.